ozonowanie

Tunel do dezynfekcji i ich zastosowanie – ozonowanie

Tunel do dezynfekcji

Epidemia COVID-19 pokazała, jak istotna w walce z bakteriami oraz wirusami jest dezynfekcja. O ile w warunkach domowych zazwyczaj ograniczamy się jedynie do dezynfekcji dłoni, o tyle w różnego rodzaju przedsiębiorstwach (zwłaszcza spożywczych) należy mówić o dezynfekcji całego ciała.

Do tego celu służą przede wszystkim tunele odkażające, które pozwalają na pozbycie się bakterii poprzez proces ozonowania gdzie dużą rolę w miejscach z liczną ilością ludzi przyda się tunel do dezynfekcji.

Na rynku istnieje bardzo wiele tuneli pozwalających na dezynfekcję, które są drogie w utrzymaniu lub po prostu nie są wydajne na tyle, aby zapewnić szybką i solidną dezynfekcję.

Wspomnieć należy przede wszystkim o naszym modelu X-MIST ST100, który służy do odkażania za pomocą różnych środków (także ozonu).

Przy tego typu konstrukcjach bardzo istotne jest, by były one wykonane z pomalowanej i ocynkowanej blachy, co zabezpieczy ją przed powstawaniem korozji oraz pozwoli na wieloletnie użytkowanie bez jakichkolwiek oznak zużycia i uszkodzenia. Wspomniany model jest przystosowany także dla osób poruszających się na wózkach.

Jak działa tunel do dezynfekcji?

Osoba przechodząca przez tunel jest poddawana działaniu mgły stworzonej z roztworu dezynfekującego. Delikatna mgiełka osiada na wszystkich odsłoniętych powierzchniach znakomicie je dezynfekując.

Do tego celu bardzo często stosowany jest ozon, który zapewnia bezpieczeństwo dla człowieka, a także bardzo dużą efektywność działania.

Zastosowanie tunelu dezynfekującego eliminuje zarazki, a także pozwala pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Zobacz poniższy film!

Korzyści z użytkowania tunelu X-MIST powered by Tersano

Tunele dezynfekcyjne dzięki swojej wysokiej wydajności działania mogą być użytkowane także w bardzo dużych zakładach przemysłowych. Pozwalają one bowiem na obsługę nawet 300 osób w ciągu godziny, a automatyczny system sterowany przez fotokomórkę sprawia, że ich obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna.

Znakomita jakość wykonania, a także wysoka wydajność pracy tuneli dezynfekujących sprawiają, że tego typu urządzenia mogą być wykorzystane nie tylko w fabrykach i przedsiębiorstwach, ale również w szpitalach, na lotniskach, w urzędach, szkołach oraz w wielu innych miejscach użytku publicznego.

Sprawdź nasze tunele do dezynfekcji

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują powerenergy.com.pl; Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.

Dodaj opinię google

Podoba Ci się nasz wpis?

Wystaw nam opinię w Google!

Shopping Cart
Scroll to Top