wciągarka kablowa, wciąganie kabli, prowadzenie kabli, maszyna do wciągania kabli, linie kablowe, infrastruktura elektroenergetyczna, instalacja kabli

Dostawa wciągarki kablowej do 3 ton OMAC Italy UP30

Wciągarka kablowa do linii ziemnych dla ELKOM

Z dumą informujemy, że wciągarka kablowa OMAC Italy UP30 została dostarczona dla ELKOM – specjalizująca się w budownictwie elektroenergetycznym i telekomunikacyjnym. Dnia 31.08.2023 odbyło się szkolenie za przewodnictwem Roberta Jureckiego – Dyrektora Zarządzającego.

Wciągarka kablowa jest niezwykle przydatnym narzędziem przy instalacji linii ziemnych, ponieważ umożliwia kontrolowane i efektywne wciąganie kabli pod ziemią, co może być często wymagane w projektach budowy infrastruktury energetycznej.

Czym zajmuje się ELKOM?

Elkom Przedsiębiorstwo Projektów i Wykonawstwa Sp. z o. o. to firma z długą historią i nowoczesnym podejściem, obecna na rynku energetycznym przez 20 lat. Specjalizują się w budownictwie elektroenergetycznym i telekomunikacyjnym.

Wieloletnie doświadczenie przekształciło ELKOM w cenionego wykonawcę, co jest dowodem na ich niezawodność jako partnera przy projektach. Ich polityka firmy zakłada nieustanne doskonalenie organizacji pracy oraz rozwijanie kompetencji naszych pracowników.

Specjalizacja działalności

 • elektroenergetycznych liniach napowietrznych o napięciu do 110 kV
 • elektroenergetycznych liniach kablowych o napięciu do 30 kV
 • elektroenergetycznych stacji i rozdzielni napowietrznych i wnętrzowych do 110 kV
 • elektrowni wiatrowych
 • prac kontrolno – pomiarowych
 • instalacji elektrycznych
 • budowy linii teletechnicznych

Długa i udokumentowana historia, połączona z zaawansowaną wiedzą techniczną, czynią ich niezawodnym wyborem dla klientów poszukujących kompleksowych rozwiązań w energetyce i telekomunikacji

Przeprowadzone szkolenie

Cel szkolenia:

Celem przeprowadzonego szkolenia było zapewnienie pracownikom firmy ELKOM w oddziale w Radomiu – odpowiednich kompetencji i umiejętności w zakresie eksploatacji wciągarki kablowej OMAC Italy UP30. Wciągarka ta jest kluczowym narzędziem sektorze linii kablowych i jej właściwa obsługa jest niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa oraz efektywności pracy.

 1. Wprowadzenie do wciągarki OMAC Italy UP30:
  • Przedstawienie głównych parametrów technicznych wciągarki.
  • Omówienie różnych zastosowań wciągarki w branży energetycznej i telekomunikacyjnej.
 2. Obsługa i konserwacja:
  • Instrukcja obsługi panelu sterowania wciągarki.
  • Wyjaśnienie procedury uruchamiania i wyłączania urządzenia.
  • Zapoznanie uczestników z kontrolą prędkości i hamulcem.
  • Omówienie procedur bezpieczeństwa podczas eksploatacji wciągarki.
  • Prezentacja planu konserwacji i regularnych przeglądów technicznych.
 3. Bezpieczeństwo pracy:
  • Wyjaśnienie zasad bezpiecznej pracy z wciągarką, w tym noszenia odpowiedniego sprzętu ochrony osobistej.
  • Omówienie procedur awaryjnego zatrzymywania wciągarki.
 4. Praktyczne ćwiczenia:
  • Uczestnicy mieli okazję do praktycznych ćwiczeń z obsługą wciągarki pod nadzorem instruktorów.
  • Ćwiczenia obejmowały m.in. wciąganie kabli, kontrolowanie prędkości i hamulca oraz reakcję na sytuacje awaryjne.
 5. Testy teoretyczne i praktyczne:
  • Na zakończenie szkolenia uczestnicy przystąpili do testów teoretycznych i praktycznych w celu oceny ich wiedzy i umiejętności.

Dlaczego nasza wciągarka kablowa?

Wciągarka kablowa, hydrauliczna firmy OMAC Italy. Przeznaczona przede wszystkim do ciągnięcia jednej liny przy układaniu podziemnych linii przesyłowych i kabli światłowodowych.

Stosuje się takie rozwiązanie w związku z ograniczonymi odległościami układanych kabli i rurociągów. Zwykle są to odległości zwykle do 1000m i w taki sposób projektuje się wciągarki kablowe wyposażone w automatyczne zwijarki. Ich moc w zależności od potrzeb może sięgać nawet do 60-80 Ton.

Specyfikacja wciągarki kablowej OMAC Italy UP30:

Kabestany  – 2 x Ø 200 mm
Maksymalna średnica liny – Ø 10 mm
Maksymalny uciąg – 30 kN
Maks. prędkość – 80 m/ min

Silnik – KOHLER Diesel
Moc silnika – 27,2 KM / 20 kW

Homologacja na wszystkie drogi publiczne do 80 km/h

wciągarka kablowa, wciąganie kabli, prowadzenie kabli, maszyna do wciągania kabli, linie kablowe, infrastruktura elektroenergetyczna, instalacja kabli, Freileitungswinde hydraulic puller winde-bremse, Hydraulische kabelziehwinde

Wciągarki kablowe spełniające wszystkie normy

Oferta wciągarek do linii kablowych jest zwykle skierowana do przedsiębiorstw i firm, które zajmują się budową i konserwacją linii energetycznych, telekomunikacyjnych oraz kabli podziemnych.

Wciągarki kablowe są niezbędnym narzędziem w tych branżach, ponieważ umożliwiają kontrolowane wciąganie i rozwijanie kabli oraz linii przesyłowych.

Nasi klienci mogą skonsultować swoje wymagania z zespołem specjalistów Amin Power Energy. Dzięki temu klienci mają pewność, że ich wciągarka kablowa będzie zaprojektowana i wykonana zgodnie z ich potrzebami, spełniając wymagania branżowe i przepisy prawne.

Nasi doradcy pomogą w wyborze odpowiedniej konfiguracji wydajności i innych parametrów,
które spełnią potrzeby każdego klienta do każdego projektu.

Skontaktuj się z nami!


Podoba Ci się nasz wpis?

Dodaj opinię google

Wystaw nam opinię w Google!

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują powerenergy.com.pl; Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.

Shopping Cart
Scroll to Top