Kompresor 7 bar, Kompresor 3000l/min, kompresor do piaskowania, kompresor do wdmuchiwania, Kompresor do wdmuchiwarki, kompresor powietrza, kompresor przewoźny, Kompresor spalinowy, kompresor spalinowy do piaskowania, Kompresor spalinowy mobilny, kompresor śrubowy, kompresor śrubowy spalinowy, Kompresory spalinowe, Kompresory śrubowe, Rotair, Sprężarka do czyszczenia suchym lodem, sprężarka powietrza, Sprężarka śrubowa, sprężarka śrubowa spalinowa, sprężarki powietrza, Sprężarki spalinowe, Sprężarki śrubowe, Diesel Schraubenkompressor, Dieselkompressor, Dieselkompressoren, druckluft kompressor, Kompressor zum Sandstrahlen, Luftkompressor, Luftkompressor 7 bar, Luftkompressor 3000l/min, Luftkompressor für Jetting, Luftkompressor für Kabeleinblasgerät, Luftkompressor zum Trockeneisstrahlen, Luftkompressoren, mobile Dieselkompressor, mobile luftkompressor, Rotair, Sandstrahl-Luftkompressor, Schrauben luftkompressor, Schraubenkompressor, Schraubenkompressoren, air compressor, Air compressor 7 bar, Air compressor 3000l/min, Air compressor for blowing machine, air compressor for cable blowers, Air compressor for dry ice blasting, air compressor for sandblasting, air compressors, Compressor for sand blasting, diesel air compressor, diesel compressor, Diesel compressors, Diesel screw compressor, Mobile air compressor, mobile diesel compressor, Rotair, Rotary air compressor, screw air compressor, screw compressor, screw compressors

Rodzaje sprężarek śrubowych – Jaki kompresor wybrać?

Jaki kompresor wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kiedy nadchodzi moment podjęcia decyzji o zakupie kompresora, pojawia się mnóstwo pytań. Jakiego typu kompresor wybrać? Która firma oferuje najlepsze rozwiązania? Jakie parametry i zastosowania będą kluczowe? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania, warto zrozumieć, że wybór kompresora jest strategicznym krokiem, który ma wpływ na efektywność i koszty eksploatacji.

Oto kilka kluczowych kwestii, które warto wziąć pod uwagę:

 1. Rodzaj Zasilania:
  Czy wybrać kompresor zasilany silnikiem spalinowym czy zewnętrznym źródłem zasilania, takim jak koparka lub inna maszyna? To pytanie ma ogromne znaczenie dla mobilności i dostępności kompresora w różnych warunkach.
 2. Wersja przewoźna czy stacjonarna:
  Czy kompresor ma być mobilny, stacjonarny, czy może być transportowany na pojeździe? To istotne, biorąc pod uwagę przyszłe zastosowania i miejsca pracy kompresora.
 3. Źródło zasilania sprężarki:
  Co ma zasilać sprężarkę powietrza? Zrozumienie źródła zasilania jest kluczowe dla dostosowania kompresora do specyficznych potrzeb i środowiska pracy oraz dopasowanie jej do odpowiedniej maszyny.
 4. Potrzeba chłodnicy z separatorem wody:
  Czy potrzebna będzie chłodnica z osuszaczem? W zależności od zastosowania, konieczność osuszania sprężonego powietrza może mieć decydujący wpływ na wybór kompresora.
 5. Wydajność i ciśnienie robocze:
  Jakie są wymagania dotyczące wydajności i ciśnienia dostarczanego przez kompresor? Odpowiedź na to pytanie pomoże dobrać kompresor o odpowiednich parametrach.

Podział kompresorów śrubowych:

Kompresory śrubowe, zwane także sprężarkami sprężonego powietrza, można podzielić na dwie podstawowe kategorie:

 • Kompresory śrubowe bezolejowe: Wykorzystywane przede wszystkim w medycynie i farmacji, gdzie eliminacja obecności oleju jest kluczowa.
 • Kompresory śrubowe olejowe: Charakteryzują się wyższą wydajnością i energooszczędnością. Pracując za pomocą wirników zwanych śrubami, proces ten odbywa się w oleju hydraulicznym, a następnie olej jest oddzielany od sprężonego powietrza.

Jakość sprężonego powietrza

Marka Rotair jest znana z innowacyjności i jakości. Jej kompresory śrubowe wykorzystują zaawansowane rozwiązania, w tym 2-stopniowy system eliminacji oleju, który standardowo osiąga poziom ≤ 1-3 PPM czyli drugiej klasy jakości sprężonego powietrza. Filtry dodatkowe mogą dodać pewność, że cząstki oleju są skutecznie oddzielane.

Chłodnica końcowa z separatorem wody:

Chłodnica sprężonego powietrza z separatorem cyklonowym to kluczowe rozwiązanie eliminujące cząsteczki pary. To szczególnie ważne w zastosowaniach, gdzie czystość powietrza ma duże znaczenie, takich jak piaskowanie czy wdmuchiwanie światłowodów.

Tak wyposażoną sprężarkę możemy używać bez żadnych obaw do zasilania przede wszystkim piaskarek, wdmuchiwarek światłowodowych, czyszczenia suchym lodem, izolacji piany PUR i każdego innego urządzenia, które potrzebuje sprężonego powietrza pozbawionego wody, czy o niższej temperaturze.

Podsumowanie

Wybór kompresora śrubowego to ważna decyzja, która ma wpływ na efektywność i koszty operacyjne. Rozważając aspekty zasilania, mobilności, rodzaju kompresora oraz dodatkowych rozwiązań, takich jak chłodnica i osuszacz, można znaleźć kompresor idealnie dopasowany do potrzeb. Marka Rotair stanowi gwarancję innowacyjności, niezawodności i zaawansowanej technologii, co przekłada się na wydajność i oszczędności w codziennym użytkowaniu.

Dlaczego Kompresory Rotair?

Kompresory śrubowe oferują wiele zalet, takich jak energia oszczędności, wydajność i niezawodność. Marka Rotair wyróżnia się precyzyjnym sterowaniem, automatyczną regulacją przepływu i kompresji powietrza, co przekłada się na oszczędność energii, paliwa i czasu.

Rotair ma możliwość wyposażenia swoich sprężarek spalinowych w wersję przewoźną jak i stacjonarną.


Dlaczego sprężarki spalinowe Rotair są najbardziej opłacalnych wyborem wśród klientów B2B?
Więcej od ich wykorzystaniu dowiesz się w dalej części artykuł!

Podoba Ci się nasz wpis?

Dodaj opinię google

Wystaw nam opinię w Google!

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują powerenergy.com.pl; Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.

Leave a Comment

Shopping Cart
Scroll to Top