Strona główna » Dlaczego warto wybrać sprężarki spalinowe Rotair?
kompresor sprężarka spalinowa spalinowy śrubowy do światłowodów air screw compressor for fiber optics luftkompressor druckluftkompressor mobile przewoźna

Dlaczego warto wybrać sprężarki spalinowe Rotair?

Wraz z postępem technologicznym, coraz większe znaczenie przywiązuje się do wydajności, niezawodności i opłacalności w zakupie urządzeń. Szczególnie w branży budowlanej, gdzie sprężone powietrze odgrywa kluczową rolę, wybór odpowiedniego kompresora jest niezwykle istotny.

Jednym z wiodących producentów na zachodnim rynku jest firma Rotair, która konsekwentnie od ponad 60 lat współtworzy i ulepsza całą branżę sprężonego powietrza. Na tej stronie znajdziesz wiele powodów, dlaczego rozwiązania Rotair mogą być najlepszą inwestycją dla Twojej firmy.

Silniki spalinowe renomowanych światowych producentów

Jednym z najważniejszych czynników przy wyborze kompresora jest jego wydajność. Sprężarki śrubowe są napędzane poprzez silnik spalinowy (lub elektryczny) poprzez pasek lub napędzane bezpośrednio.

Kompresory Rotair są znane ze swoich podzespołów pochodzących tylko ze znanych, renomowanych rozwiązań na rynku maszyn. Siniki znanych producentów takich jak: Honda, Kubota, Kohler, Yanmar, Cummins, Perkins, JCB od dziesiątek lat, na stałe zagościły w kompresorach spalinowych Rotair.

❗Odpowiednia moc silnika spalinowego sprawia, że wydajność sprężarki i rzetelność swoich deklaracji przekłada się na mniejsze koszty eksploatacji i koszty zakupu samego kompresora spalinowego.

Silniki spalinowe są odpowiednio dobrane do wydajności, którą potrzebują nasi klienci, dlatego też idealną proporcją kW do wydajności.
Na każdy 1 kW mocy silnika spalinowego przypada:

 • 142 l/min wydajności przy 7 bar
 • 134 l/min wydajności przy 10 bar
 • 101 l/min wydajności przy 12 bar
 • 82 l/min wydajności przy 14 bar

Różnice konkurencyjne

Wiele renomowanych rozwiązań korzysta z podobnej gamy silników, które można znaleźć w kompresorach spalinowych Rotair.
Jedną z rzeczy, na którą warto zwrócić uwagę jest, tak zwany “Downsizing” parametrów sprężarki śrubowej przez konkurencyjne rozwiązania, ze względu na brak odpowiednich silników spalinowych spełniających normy emisji spalin.

❗Dlatego też, większość producentów kompresorów spalinowych używa silników z wyższej gamy swoich produktów, np. do wydajności 3.5 m3 przy ciśnieniu 7 bar, używają tego samego silnika co do kompresora o wydajności 5 m3 przy 7 bar – co bezpośrednio przekłada się na większe koszty zakupu, eksploatacji i serwisowania.

Niezawodność i trwałość sprężarki śrubowej

Niezawodność urządzeń jest kluczem do ukończenia każdego projektu. Kompresory Rotair są znane z solidnej konstrukcji i wysokiej jakości komponentów, od silnika spalinowego, aż po cały układ sprężarki śrubowej, które zapewniają niezawodność i długotrwałą pracę.

Dzięki starannej produkcji i filozofii Kaizen, kompresory Rotair są w stanie sprostać najtrudniejszym warunkom pracy, zapewniając Twojej firmie pewność, że nasze rozwiązanie wykonuje swoje zadanie z maksymalną wydajnością i precyzją.

Różnice konkurencyjne

✅Cała sprężarka śrubowa znacząco różni się od konkurencyjnych rozwiązań. Blok jak i zestaw śrub został wykonany, zaprojektowany i opatentowany przez Rotair, z gwarancja 10 000 godzin pracy na uszczelnienia bloku śrubowego. Żywotność zestawu śrubowego Rotair oceniana jest powyżej 15 000 roboczogodzin.

✅Zainstalowane zestawy śrub charakteryzują się bezpośrednim przełożeniem; nie posiadają one mechanizmu mnożącego obrotów koła zębatego. Tego typu rozwiązanie redukuje możliwość zużywania się zestawu śrub oraz jego przegrzewania, gwarantuje redukcję hałasu oraz zmniejszenie zużycia paliwa.

✅Konstrukcja śrub opatentowanych przez Rotair jest mało awaryjna ze względu na swoją prostotę. Nieporównywalnie większa, wolnoobrotowa śruba zapewnia kompletny brak wibracji niszczący elementy mocowań i uszczelnień – dzięki temu, Rotair zapewnia najmniejszy stopień hałasu wydobywający się ze sprężarki śrubowej, bez potrzeby amortyzacji.

Koszty eksploatacji

Kompresory spalinowe są popularnymi urządzeniami wykorzystywanymi w różnych branżach, potrafią skrócić czas pracy, w niektórych branżach wielokrotnie, ale to nie znaczy, że to nie wiąże się z kosztami.

Przed zakupem kompresora spalinowego, istotne jest zrozumienie kosztów eksploatacji, które mogą wpływać na budżet i rentowność działalności.

Paliwo

Jednym z głównych kosztów eksploatacyjnych kompresora spalinowego jest paliwo. Kompresory spalinowe zasilane są benzyną (seria VRK i MDVN 32B) lub olejem napędowym (cała seria MDVN i MDVS). Koszt paliwa będzie zależał od aktualnych cen oraz mocy silnika, który napędza sprężarkę śrubową.

❗Przy odpowiedniej eksploatacji i serwisowaniu, koszty eksploatacji najpopularniejszych modeli kompresorów spalinowych (3-5 m3) na przestrzeni 10-12 lat użytkowania mogą przekraczać 664 000 złoty!

Zmniejszenie kosztów eksploatacji

Dzięki skupianiu swojej uwagi na ciągłe udoskonalanie swoich rozwiązań, Rotair wprowadził wiele rozwiązań, które sprawiają, że kompresory Rotair są najlepszym wyborem dla małych i średnich firm potrzebujących zaufanego partnera i rozwiązanie, które nie zawiedzie.

Całkowicie zaprojektowana przez Rotair architektura sprężarki śrubowej, potrafi zmniejszyć wydatki na paliwo powyżej 20%.
Rozwiązania takie jak:

✅Wyjątkowo efektywny układ sterowania pneumatycznego opracowany przez firmę ROTAIR służący do automatycznej regulacji obrotów silnika.
✅Asymetryczny profil z wtryskiem oleju w sprężarce.
✅Opatentowane przez Rotair urządzenie, zmniejszające zużycie paliwa nawet o 20% – opcjonalne, wysoce opłacalne urządzenie w sprężarkach spalinowych serii MDVN i MDVS;

Wszystkie powyższe rozwiązania zapewniają niższe zużycie paliwa co za tym idzie, kosztów jakie ponosi firma na potrzeby zasilania kompresora spalinowego wykonującego pracę.

Części eksploatacyjne i serwis

Dzięki przemyślanej konstrukcji kompresorów Rotair, serwisowanie jest proste i szybkie. Dzięki zastosowaniu nakręcanych filtrów oraz odpowiedniego rozmieszczenia ich pod obudową sprawia, że cały serwis można wykonać poniżej 60 minut.

✅Serwis w czasie gwarancji: W przypadku konieczności przeglądu technicznego, naprawy lub serwisu sprężarek Rotair, zaleca się skorzystanie z autoryzowanego serwisu. Autoryzowany serwis wykonuje pracę przy użyciu tylko oryginalnych części zamiennych.

✅Rotair pokrywa wszystkie koszty naprawy związane z wadami produkcyjnymi czy wymiany części, które nie zgadzają się z zamówieniem. Po zakończeniu okresu gwarancyjnego, serwis można wykonywać samodzielnie lub w profesjonalnych serwisach lub warsztatach.

Różnice konkurencyjne

Kupując rozwiązania firmy Rotair, automatycznie wybierasz konkurencyjne koszty związanie w kwestii oryginalnych części zamiennych oraz olejów do sprężarki i silnika spalinowego.

❗Przykładowo, ceny olejów do konkurencyjnych sprężarek mogą kosztować równowartość wszystkich filtrów i separatorów, przekładając to na najpopularniejsze modele kompresorów (3-5 m3) – pełen serwis często przekracza 2700 zł każdego roku(!), ze względu na marże narzucane na części zamienne z czego połowa może przypadać na sam olej do sprężarki śrubowej.

✅Przykładem oleju do sprężarki śrubowej, Rotair ma listę sprawdzonych olejów takich jak: Mobil Rarus 46 czy Shell Corena 46, które są dostępne od ręki w kwotach ok. 450 zł za 20L.

Rozwiązania technologiczne

Rotair od ponad 60 lat udoskonala swoje sprężarki spalinowe oddając 100% swojej uwagi tylko temu segmentowi maszyn. Nieustannie wprowadzane są innowacje i udoskonalenia sprężarki spalinowej, bazując na sugestiach naszych klientów, dzięki którym podnoszą jakość pracy, przenosząc odpowiedzialność na maszynę, eliminując pomyłki operatora

Przykładem najnowszych rozwiązań są:

 • Zmienne ciśnienie robocze, pozwalające na dowolną zmianę ciśnienia roboczego:
  7->10 bar; 10->12 bar; 12-14 bar przy zmiennej wydajności sprężarki śrubowej.
 • „INTELIGENTNY SYSTEM” Start/Stop, dostarczany przez firmę ROTAIR – zapobiega występowaniu ryzyka przebiegu niewłaściwych procedur podczas rozruchu kompresora śrubowego.
 • Wyjątkowo efektywny układ sterowania pneumatycznego służący do automatycznej regulacji obrotów silnika, który znajduje się w każdej wersji sprężarek Rotair.

Opcjonalne wyposażenie sprężarek spalinowych Rotair:

 • Nagrzewnica sprężonego powietrza do MDVN 46/53/83 i MDVS 125
 • Opcja wyposażenia kompresora do ekstremalnie niskich temperatur
 • Chłodnica sprężonego powietrza z separatorem cyklonowym do serii MDVN i MDVS
 • System kontroli niedrożności filtra powietrza sprężarki i silnika
 • Wyższe ciśnienie niż w katalogach sięgające do 14/15 bar
 • Podwójny filtr powietrza sprężarki
 • Dwustopniowy filtr powietrza silnika
 • Dyszel z przyłączem kulowym
 • System Podwójnego ciśnienia – Pojedynczej wydajności z ustawieniem pojedynczego zaworu powietrza na najwyższe ciśnienie robocze
 • System Podwójnego ciśnienia – Podwójnej wydajności dla MDVN 46/53/83 i MDVS 125 (przełącznik na płycie sterującej)
 • Zewnętrzna chłodnica końcowa „BS” do całej serii MDVN
 • Kontrola poziomu paliwa z lampką ostrzegawczą
 • Urządzenie oszczędzające paliwo – ekskluzywny patent ROTAIR (oszczędność paliwa do 20%)
 • Smarownica liniowa dla MDVN i MDVS
 • Łapacz iskier do serii MDVN i MDVS
 • Malowanie na zamówienie – malowanie podwozia i nadwozia
 • 130% dwupłaszczowe, szczelne podwozie
 • Wyłącznik awaryjny obwodu.
 • Eberspeaker
 • Zawór Chalwyna
 • Adapter do wersji stacjonarnej – z możliwością szybkiej zamiany sprężarki z wersji przewoźnej do stacjonarnej i na odwrót

ROTAIR posiada specjalny adapter na nóżki, służący do przygotowania maszyny do standardowego dostarczania na nogach, który może być dostarczony jako osobne mocowanie i być użyty do przekształcenia przewoźnej sprężarki w sprężarkę na nóżkach. I odwrotnie: po zdjęciu adaptera i zamontowaniu podwozia ze wszystkimi jego częściami, oryginalna maszyna z nóżkami może być holowana z układem jezdnym.
Kliknij na jedną z poniższych ikon, aby dowiedzieć się więcej o podwoziu z dyszlem lub bez.

Nasze wsparcie i serwis

Firma Rotair dba o swoich klientów, oferując profesjonalne wsparcie i kompleksową obsługę. Posiadają rozbudowaną sieć dystrybutorów i serwisów, którzy są gotowi pomóc w razie potrzeby. To gwarantuje, że możesz polegać na wsparciu i szybkim dostępie do serwisu, w przypadku jakichkolwiek problemów czy konserwacji.

Regularne przeglądy techniczne

Konserwacja jest niezbędna dla utrzymania wysokiej wydajności i niezawodności kompresora spalinowego.
Wymiana olejów, filtrów powietrza, separatorów oleju, czyszczenie elementów – to wszystko wpływa na wydajność i żywotność sprężarki śrubowej.

Ważne jest również monitorowanie stanu silnika. To właśnie silnik jest sercem całego kompresora, to on napędza i jego kondycja przekłada się na wydajność sprężarki śrubowej. Wymiana filtrów powietrza, filtra oleju jak i samego oleju silnikowe potrafi przedłużyć życie całej jednostki do maksimum swoich możliwości, bo to właśnie silnik w kompresorach Rotair jest pierwszą rzeczą, która będzie wymagać “dużego” serwisu.

oryginalne części filtry do sprężarek rotair kompresorów

Wszechstronność zastosowań

Kompresory Rotair są wszechstronne i mają szerokie zastosowanie w różnych branżach. Mogą być wykorzystywane do różnorodnych prac, takich jak: piaskowanie, czyszczenie suchym lodem, wdmuchiwanie, natrysków z pianki PUR i betonu czy do zasilania wiertnic innych maszyn pneumatycznych w technice bezwykopowej.

Dzięki zmiennej regulacji ciśnienia roboczego, kompresory Rotair są niezwykle elastyczne i mogą pracować w różnych zakresach, co umożliwia dostosowanie się do różnych zadań i potrzeb.

Bez względu na specyfikę Twojego przedsięwzięcia, Rotair zapewni Twojej firmie niezbędne narzędzie do wykonania pracy – efektywnie i precyzyjnie.

Rotair – Twoje rozwiązanie, któremu możesz zaufać!

Zadaj nam dowolne pytanie

Wypełnij formularz


Jak wybrać odpowiedni kompresor? Jaka sprężarka spalinowa będzie najlepsza?
Więcej na ten temat dowiesz się w poniższych zestawieniach!

Idź do sklepu internetowego

Shopping Cart
Scroll to Top