mycie-paneli-fotowoltaicznych

Czym myć panele fotowoltaiczne?

Czym myć panele fotowoltaiczne
Czym myć panele fotowoltaiczne

Który produkt do mycia fotowoltaiki wybrać – czym myć panele fotowoltaiczne?

Osoby szukające produktów do czyszczenia fotowoltaiki czy też kolektorów słonecznych mogą znaleść parenaście pozycji na Allegro czy w sklepach dedykowanych fotowoltaice. Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedź na pytanie czym myć panele fotowoltaiczne.

Pozwoliliśmy sobie porównać właściwości produktów, które można znaleść na Internecie, odnosząc się do ich właściwości, bezpieczeństwa użytkowania z dbałością o ekologię.

Nie zapomnijmy, że wg. wymogów Unii Europejskiej należy używac odzieży ochronnej podczas używania produktów chemicznych, z którymi mamy bezpośredni kontakt – zalecamy przestrzegania tego wymogu.

Niektóre produktu działają bardziej toksycznie lub mniej powodując podrażnienia skóry oraz oczu nawiązując do tabeli. 

Od niemal dekady staramy się oferować naszym klientom najlepsze produkty z możliwych przy zachowaniu uczciwej ceny wyjściowej z topową jakością.

 

Dlatego od niedawna jako polski dystrybutor płynów i smarów włoskiej produkcji, nie mogło zabraknąc wszechstronnego produktu do mycia i konserwacji paneli

 fotowoltaicznych Carima Green Glass, które można  znaleść w naszym sklepie oraz u naszych przedstawicieli, partnerów handlowych. 

Dla osób i firm zainteresowanych współpracą, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zapraszamy do współpracy. 

Konserwacja paneli fotowoltaicznych

Instalacje fotowoltaiczne i kolektory słoneczne powinny być sprawdzane conajmniej raz na 5 lat. 

Sprawdzać należy moduły, zabezpiezczenia prądu stałego/zmiennego, okablowania i falowników oraz wszelkich pomiarów kontrolnych tras AC/DC.

Dodatkowo, niektóre koncentraty do czyszczenia wraz z ze zwykłą wodą mogą przewodzić prąd! Zapoznaj sie ze skladem preparatów, których zamierzasz używać!

Powinniśmy unikać takich produktów bez specjalistycznego sprawdzenia uprzednio instalacji.

Polecamy preparaty, które mogą wydłużyć czas eksploatacji instalacji poprzez dodatkowe właściwości detergentów o wartstwy hydrofobowe oraz antystatyczne.

Co potrzebujesz do mycia paneli fotowoltaicznych?

Sprzęt do czyszczenia paneli potrafi kosztować dzisiątki tysięcy złoty! Musimy szukać takiego sprzętu w przedziale od 8000 złoty do ponad 15000 złoty!

Najtańsze lancę do czyszczenia można znaleźć za ponad tysiąc złoty w sklepie internetowym przy wysyłce z Chin.

Dlatego u nas w sklepie internetowym można znaleźć wysokiej jakości odpowiedniki, które zadowoli nawet wymagającego klienta naszego sklepu.
Takim produktem jest m.in. płyn do mycia PV Carima Green Glass oraz kij teleskopowy.

Przejdź do działu produktów do fotowoltaiki

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują powerenergy.com.pl; Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.

Dodaj opinię google

Podoba Ci się nasz wpis?

Wystaw nam opinię w Google!


Shopping Cart
Scroll to Top