Epidemia COVID-19 pokazała, jak istotna w walce z bakteriami oraz wirusami jest dezynfekcja. O ile w warunkach domowych zazwyczaj ograniczamy się jedynie do dezynfekcji dłoni, o tyle w różnego rodzaju przedsiębiorstwach (zwłaszcza spożywczych) należy mówić o dezynfekcji całego ciała. Do tego celu służą przede wszystkim tunele odkażające, które pozwalają na pozbycie się bakterii poprzez proces ozonowania.

Na rynku istnieje bardzo wiele tuneli pozwalających na dezynfekcję. Wspomnieć należy przede wszystkim o modelu X-MIST ST100, który służy do odkażania za pomocą różnych środków (także ozonu). Przy tego typu konstrukcjach bardzo istotne jest, by były one wykonane z pomalowanej i ocynkowanej blachy, co zabezpieczy ją przed powstawaniem korozji oraz pozwoli na wieloletnie użytkowanie bez jakichkolwiek oznak zużycia i uszkodzenia. Wspomniany model jest przystosowany także dla osób poruszających się na wózkach.

Jak to działa?

Osoba przechodząca przez tunel jest poddawana działaniu mgły stworzonej z roztworu dezynfekującego. Delikatna mgiełka osiada na wszystkich odsłoniętych powierzchniach znakomicie je dezynfekując. Do tego celu bardzo często stosowany jest ozon, który zapewnia bezpieczeństwo dla człowieka, a także bardzo dużą efektywność działania. Zastosowanie tunelu dezynfekującego eliminuje zarazki, a także pozwala pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Korzyści z użytkowania tunelu

Tunele dezynfekcyjne dzięki swojej wysokiej wydajności działania mogą być użytkowane także w bardzo dużych zakładach przemysłowych. Pozwalają one bowiem na obsługę nawet 300 osób w ciągu godziny, a automatyczny system sterowany przez fotokomórkę sprawia, że ich obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna.

Znakomita jakość wykonania, a także wysoka wydajność pracy tuneli dezynfekujących sprawiają, że tego typu urządzenia mogą być wykorzystane nie tylko w fabrykach i przedsiębiorstwach, ale również w szpitalach, na lotniskach, w urzędach, szkołach oraz w wielu innych miejscach użytku publicznego.